Zpět na seznam článků

Světový den životního prostředí budeme slavit už od rána

Ze světa odpadů | 04.06.2018

V úterý 5. června na Světový den životního prostředí nebudeme chybět na snídani na téma BEAT PLASTIC POLLUTION „If you can´t reuse it, refuse it“. Představíme projekt Pro méně odpadu. a jak pomáháme obcím se zvyšováním míry třídění nejen plastových odpadu prostřednictvím systému chytré evidence odpadů ECONIT.

Asociace společenské zodpovědnosti ve spolupráci s Veolia pořádá v úterý 5. června, symbolicky na Světový den životního prostředí (World Enviroment Day), zároveň také pod hlavičkou Evropského týdne udržitelného rozvoje, snídani na téma BEAT PLASTIC POLLUTION „If you can´t reuse it, refuse it“ (Porazte plastové znečíštění „pokud to nemůžete použít znovu, odmítněte to“).

Snídaně s sebou přinese jednoduchý návod jak předcházet a bojovat s plastovým odpadem, budou zde představena inovativní řešení a pozornost bude zaměřena také na jeho likvidaci.

Přihlásit se na tuto akci můžete ZDE. 

Na této události nebudeme chybět samozřejmě ani my a představíme náš projekt Pro méně odpadu. s kterým jsme se dostali do finále SDGs, a jak pomáháme obcím se zvyšováním míry třídění nejen plastových odpadu prostřednictvím systému chytré evidence odpadů ECONIT. V současnosti dokonce probíhá projekt Obce na cestě k minimálnímu odpadu, do kterého se přidávají další a další obce , které jsou důležitými aktéry v rámci celkového snižování produkce odpadů. 

Jak se nám to povedlo například v obci Jaroměřice, se můžete podívat ZDE.

V rámci přednášek zde pak například Ministerstvo životního prostředí představí iniciativu proti používání jednorázového nádobí #dostbyloplastu a Institut cirkulární ekonomiky ve spolupráci s Karlovarskými minerálními vodami představí první výsledky projektu Zálohujme, který se věnoval studiu možnosti zavedení zálohového systému PET lahví.

Více informací o akci najdete ZDE. 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství