Zpět na seznam článků

Evidence odpadu v Lanškrouně už brzy odstartuje

Příklady z praxe | 20.02.2022

Evidence odpadu v Lanškrouně odstartuje už za pár měsíců. Město se tím připravuje na boj s přísnými podmínkami nového zákona o odpadech.

evidence odpadového hospodářství v Lanškrouně

Nový zákon o odpadech nutí česká města i obce změnit svůj přístup k odpadům. Samosprávy tak hledají způsoby, jak naplnit legislativní cíle a získat kontrolu nad svým odpadovým hospodářstvím. Toho se snaží dosáhnout i město Lanškroun, a proto zavede evidenci směsného komunálního odpadu pomocí evidenčního systému ECONIT.

Nádoby občanů se označí speciálními RFID čipy, které se při svozu automaticky načtou. Po načtení se do evidenčního systému propíší informace o domácnosti, množství a druhu odpadu. Evidence odpadů přinese městu přehled o reálném stavu odpadů a pomocí různých nástrojů pak může občany motivovat ke zvýšení míry třídění.

Díky tomu klesne množství odpadů na skládce a sníží se mu i náklady spojené s odpadovým hospodářstvím. A protože je evidence odpadů v Lanškrouně pouze začátek, pomohou získané informace městu lépe naplánovat další kroky do budoucna.

Chcete také získat kontrolu nad svým odpadovým hospodářstvím? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství