Zpět na seznam článků

Šířili jsme myšlenku Pro méně odpadu na konferenci DMO

Ze světa odpadů | 03.05.2022

Aktuality ze stavebního zákona, digitalizace nebo odpadové hospodářství – ať už obec zajímá cokoliv, všechno se dozví na konferenci Den malých obcí. Už 55. ročník konference se konal 4. dubna v Olomouci a 12. dubna v Praze a my jsme u toho nemohli chybět.

Jedním z hlavních témat z oblasti životního prostředí, kromě boje proti suchu a zadržování vody v krajině, byla optimalizace odpadového hospodářství obcí. Poslední novela zákona z roku 2021, která upravuje skládkovací limity a ceny za skládkování, se už v menší či větší míře dotkla snad každé obce. Ale ne pro všechny je snadné tyto nové podmínky splňovat. Problematika jednotlivých obcí se značně liší, proto je nutné ke každé obci přistupovat individuálně – zhodnotit stávající situaci, zvážit možnosti a navrhnout to nejlepší řešení a od toho je tady JRK.

Na konferenci jsme potkali mnoho nových zajímavých lidí, ale také spoustu známých tváří, se kterými úspěšně spolupracujeme na obcích s minimem odpadu. Účastníkům, kteří JRK neznali, jsme měli možnost představit naše produkty, služby a zároveň konkrétní reference z řad návštěvníků konference. Největší zájem vzbuzovalo řešení na třídění kuchyňského odpadu, který jak víme, má, největší zastoupení v černých nádobách na směsný komunální odpad, a to až 20 %. Přitom existují jednoduchá řešení pro třídění tohoto druhu odpadu přímo v domácnostech, který s dá efektivně přeměnit na energii či hnojivo.

Letos se s námi můžete ještě potkat na několika konferencích po celé České republice, ty nejbližší jsou v Karlových Varech 7. června na konferenci Chytrá řešení pro obce a v Hradci Králové 8. a 9. června na konferenci Odpady a obce.

Chcete také třídit kuchyňský odpad ve vaší samosprávě? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství