Zpět na seznam článků

Třídění bioodpadu v Praze projde zásadní změnou

Příklady z praxe | 11.07.2022

Třídění bioodpadu v Praze projde změnou. Hlavní město se rozhodlo rozšířit projektů do dalších domácností. Aby byl projekt úspěšný, je nutné občany informovat o výhodách a přínosu třídění bioodpadů, proto jsme v Praze nedávno ve spolupráci s magistrátem a Pražskými službami spustili informační kampaň.

Bioodpad tvoří více než 30 % obsahu pražských nádob na směsný komunální odpad (SKO). Bioodpad má ale mnohem zajímavější potenciál, než aby skončil na skládkách, kde se z něj uvolňuje do ovzduší nebezpečný metan, lze jej zkompostovat. Tím do půdy vrátíme živiny a cenné organické látky.

třídění bioodpadu v Praze

Třídění bioodpadu v Praze se bez občanů to nejde

Pražané si mohou zdarma zažádat o vlastní popelnici na bioodpad k jejich domu. Základem úspěšnosti tohoto projektu jsou občané. Pouze občan, který ví, co patří do bioodpadu a zná všechny výhody třídění, bude správně třídit. Díky tomu se pak vytříděný odpad může zrecyklovat a znovu využít.

Proto nedílnou součástí rozšíření projektu třídění bioodpadu v Praze je kontaktní informační kampaň –⁠ vyškolení odborníci osobně navštívili vybrané domácnosti napříč celou Prahou, zodpověděli všechny dotazy občanů a předali jim informační materiály a malý dárek k předcházení vzniku odpadu.

V první fázi projektu jsme navštívili více než 1500 pražských domácností, kterým jsme předali informační balíček a vysvětlili jim, jak mají třídit bioodpad a proč je to důležité.

Chcete také třídit bioodpad ve svém městě nebo obci?
Kontaktujte našeho regionálního manažera a domluvte si s ním schůzku.

 

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství