JRK | JRK FACE 2 FACE: Baša - Pro méně odpadu

Zpět na seznam článků

JRK FACE 2 FACE: Baša

Ze života JRK | 27.09.2016

Naše společnost každým rokem roste jako z vody. Neustále pracujeme na nových projektech

Naše společnost každým rokem roste jako z vody. Neustále pracujeme na nových projektech, snažíme se o to, aby byly naše země více a více čistší a přitom navštívíme tisíce obcí či měst. Avšak kdo vlastně tvoří naše JRK a stojí za vší tou mravenčí prací? Rozhodli jsme se proto přinést vám cosi více z našeho hlubšího soukromí. Prostřednictvím těchto krátkých medajlonků se můžete s námi seznámit o trochu více 🙂

9. leden je celosvětově významný den plný oslav. Například takový Steve Jobs slaví výročí představení iPhonu veřejnosti, kosmonauti vzpomínají na vyslání sondy Venera 6 do vesmíru, Števo Hríb zapíjí další narozeniny a historici zase kladou věnce na hrob Napoleona III. Na Slovensku se slaví ještě cosi navíc. Konají se oslavy, při nichž se však třesou strachy bioodpady na západním Slovensku. Oslavy naší kolegyně Barbory, kterou v naší firemní familiy oslovujeme Baša.

Baša je, jak se říká, malá-velká voda, která má v malíčku právě odpady na obcích. To, jak se s nimi vypořádat a zatočit s nimi rozumně. Tak, jako na Robina, tak i na Bašu jsme měli pár interních otázek na tělo. Takže tady je 5 věcí, které jste o Baši možná nevěděli.

1. Baša pochází z umělecké rodiny: děda je fujarista, druhý děda byl sochařem, mamka je hudební dramaturgyně a taťka také hudebník. A protože jablko nepadá daleko od stromu, i Bašy dětským snem bylo stát se umělkyní. Sice je dnes specialistkou na odpadové hospodářství, stále se ve volném čase umění věnuje. A jde jí to skvěle, viďte?

menejodpadu-basa-1

2. S Bašou vždy vstupuje do místnosti vlna energie, smíchu a do značné míry i překvapení. Zkrátka, kde je Baša, tam je živo. (A to někdy až příliš 🙂 Na slovo se jí dotazovat netřeba, neboť si ho bezproblémů ráda uchmátne a tak, když má právě office day a neběhá po obcích, je třeba prosadit si své slovo.

basa-crazy-2
3. Mimo práci stíhá ještě studium na vysoké škole. Oblastí jejího zájmu je enviromanagement, inženýrská geologie a hydrogeologie a vsadila na metu RNDr. Barbora Mudrochová PhD. Čili suma sumárum: studována a navíc praktická, protože vrtání se v zemi nebo v odpadcích, jí nedělá závratě.

menejodpadu-basa-3

4. Její běžný pracovní den se dá podle jejích slov popsat do pár výstižných spojení: žádné jídlo, žádné pití, spousta ježdění (někdy i nebezpečných) a setkání a samozřejmě minimálně 100 káv. Ale zato když je na ofise, třeba před ní schovávat sladkosti 🙂

menejodpadu-basa4

5. Kdyby měla kouzelnou moc, chtěla by být neviditelná. Tak jako Harry Potter šmejdil po Rokfortu, tak by chtěla Baška proniknout do myšlenek mužů a odposlouchávat jejich rozhovory.

harry-potter-neviditelny-kamen-2001

Tak to je malý pohled do naší kanceláře i do soukromí jednoho z nás. Příště se podíváme do našeho maďarského týmu. Dáme vám vědět ?

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství